Dachy 8/2018

Szanowni Państwo,

Upały nie odpuszczają. Wielu naszych czytelników to dekarze, którzy w taką pogodę nie leżą w cieniu „pod gruszą”, tylko ciężko pracują w ekstremalnych warunkach na dachach, gdzie upał jest szczególnie dotkliwy. Ale nie narzekajmy. Dzięki ich pracy powstają piękne dachy – jak ten, opisany w artykule na str. 14. Dach z koszem na nokach wykonany w półfalistej dachówce wymagał ogromnej staranności i wiedzy. Na ogół wykonuje się takie konstrukcje w dachówce płaskiej. Tutaj jednak dekarz pokazał, że nie zawsze tak musi być.

Nie zawsze też dekarz kryje dachy. Czasami jest to elewacja. W kolejnej realizacji opisywanej w tym wydaniu łupek prezentuje swoje wdzięki na ścianach obiektu w Opolu. Ten obiekt świadczy o tym, że łupek naturalny to nie tylko dachy klasycznych budynków, ale także nowoczesne elewacje spełniające najwyższe wymogi estetyczne i funkcjonalne – przy kryciu łupkiem brak jest konieczności konserwacji i spełnione są wysokie wymagania przeciwpożarowe.

Kolejna realizacja, którą pokazujemy, uwydatnia nam, w jakim kierunku stylistycznym zmierza obecnie produkcja blachodachówek – czarno-grafitowa kolorystyka z minimalistyczną estetyką. Ciągle jest poszerzana oferta nowoczesnych blachodachówek, które świetnie wpisują się w nowoczesne architektoniczne trendy. Dwa kolejne systemy opisaliśmy w Przeglądzie technicznym.

Ponadto w tym wydaniu zapraszamy do zapoznania się ofertą producentów elektronarzędzi. Wiertarko-wkrętarki to obecnie całkiem spory segment rynku i wybór na pewno nie jest łatwy. Można kierować się ceną, ale jak widomo nie zawsze się to opłaci. Poprosiliśmy wybranych producentów o wskazanie jednej konkretnej propozycji, najbardziej odpowiedniej do pracy na dachu.

Zapraszamy do lektury!

 

Tadeusz Bąk
Dyrektor wydawnictwa

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy