Przestrzeń bez ograniczeń. Okno dachowe FPP-V preSelect

Ocena: 0
1959
Poddasze to wyjątkowe miejsce w domu. Zwykle to strefa, w której rodzina relaksuje się
po ciężkim dniu. Naturalne światło i świeże powietrze w pomieszczeniach pod skośnym
dachem zapewniają okna dachowe, które gwarantują komfortowe warunki wypoczynku.
Ważny jest wybór odpowiedniego okna dachowego, ponieważ na rynku znajduje się wiele różnych konstrukcji. Stosując nowatorskie uchylno-obrotowe okna dachowe preSelect firmy FAKRO można zdecydowanie zwiększyć funkcjonalność poddasza. Uchylając skrzydło otwieramy dodatkową przestrzeń na poddaszu, oraz niczym nieograniczony widok na zewnątrz. 

Okno FPP-V preSelect to okno uchylno-obrotowe nowej generacji, posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 35°. Uchylnie otwarte skrzydło tworzy dodatkową przestrzeń na poddaszu, umożliwia swobodne podejście do krawędzi otwartego okna oraz zapewnia nieograniczony widok na zewnątrz. Funkcja obrotowa przeznaczona jest do mycia zewnętrznej strony szyby, zakładania markizy i montażu skrzydła. Nowatorski system okuć gwarantuje realizację tylko wybranego sposobu otwierania – druga funkcja jest automatycznie blokowana. Skrzydło można więc otworzyć mając pewność, że zostanie uruchomiona tylko wybrana funkcja. W oknie preSelect nie występuje sytuacja, w której skrzydło zostanie zablokowane lub „przekoszone”.

Po otwarciu okna preSelect zagwarantowana jest pełna stabilność skrzydła, zarówno w funkcji uchylnej, jak i obrotowej. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkowania oraz wysoką trwałość okna. Okno otwierane jest za pomocą umieszczonej w dolnej części okna klamki z dwustopniowym mikrouchyleniem, a zmianę sposobu otwierania umożliwia wygodny i funkcjonalny przełącznik preSelect umieszczony w połowie wysokości ościeżnicy. Dostępny jest on po otwarciu skrzydła. Okno FPP-V preSelect wyposażone zostało w automatyczny nawiewnik V40P, który zapewnia optymalną ilość świeżego powietrza w pomieszczeniu oraz oszczędność energii cieplnej. Zastosowany system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe znacznie podnosi odporność okna na włamanie. Okno preSelect wykonane jest w uniwersalnym systemie FAKRO co oznacza, że za pomocą kołnierzy uszczelniających możemy je zastosować w niemal każdym pokryciu dachowym. Do okna preSelect można zamontować standardowe dodatki wewnętrzne i zewnętrzne, które nie tylko udekorują wnętrze, ale także pozwolą na kontrolę światła i ciepła na poddaszu.

Okno uchylno-obrotowe preSelect to zaawansowane technicznie rozwiązania, które gwarantują wygodę użytkowania i sprawiają, że mieszkanie na poddaszu to prawdziwa przyjemność.

Na podst. materiałów firmy FAKRO

Źródło: Dachy, nr 4 (148) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ