Przejście dachowe dla kolektorów słonecznych

Ocena: 0
2824
Kolektory słoneczne to rozwiązanie, które jest efektywne również w naszej strefie klimatycznej. Przy przeciętnej łącznej wartości promieniowania bezpośredniego i wtórnego o wartości około 1000 kWh/m2, zastosowanie kolektorów słonecznych daje oszczędność energii rzędu 60–70%.

Przejście dachowe dla kolektorów słonecznych

Energia dostarczana przez promieniowanie słoneczne znakomicie nadaje się do podgrzewania wody.
Wiosną i jesienią słońce może w znacznym stopniu wspomóc instalację grzewczą
(ciepłowniczą i wodociągową), natomiast latem całkowicie zastąpić inne źródła energii.

Dobór odpowiedniej instalacji solarnej nie jest zadaniem dla dekarza, natomiast bezpieczne przeprowadzenie przewodów rurowych i instalacyjnych przez połać leży już w ścisłym kręgu jego zainteresowań.

Nowością w ofercie firmy WA-BiS są przejścia dachowe dla kolektorów słonecznych. Jest to pierwszy produkt na rynku, który oferuje profesjonalne rozwiązanie przepustu przez dach. Podobnie jak inne rozwiązania tego typu z grupy Aero, przejście dla kolektorów słonecznych jest hermetycznym, bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem umożliwiającym przeprowadzenie przez powierzchnię dachu np. małych przewodów rurowych do kolektorów słonecznych, kabli i innych drobnych rur.

Asortyment przejść dla kolektorów słonecznych obejmuje rozwiązania dla wszystkich rodzajów pokrycia dachu. W przeciwieństwie do innych typów przejść dachowych, przejścia dla kolektorów słonecznych posiadają zakładany wcześniej pierścień połączeniowy. Kompletny zestaw montażowy zawiera kołnierz, pokrywę, rurę kurczliwą i śruby służące do montażu. Wymiary otworu rury w przedniej części przejścia dla kolektorów słonecznych wynoszą 100 mm × 60 mm.


Przejście zamontowane w dachu

Pokrywa przejścia dla kolektorów jest zdejmowana, dzięki czemu można łatwiej wykonać czynności związane z obsługą przewodów. Kołnierz i pokrywę można odwrócić bokiem o 90° w kierunku przewodów rurowych, co ułatwia czynności montażowe i konserwacyjne.

Przejście wykonano z polipropylenu – materiału niekorodującego, odpornego na warunki atmosferyczne, obciążenia dynamiczne i zabezpieczonego przed promieniowaniem UV. Dostępne kolory to czarny, brązowy, zielony, szary, czerwony i ceglasty.

Montaż przejścia dla kolektorów słonecznych nie jest skomplikowany. Zestaw dostarczany przez producenta zawiera wszystkie elementy potrzebne do montażu.

Dla każdego rodzaju pokrycia dachowego przewidziano odrębną instrukcję montażową.

Na podstawie materiałów
firmy WA-BiS


Źródło: Dachy, nr 4 (124) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ