Velux partnerem Netatmo w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w inteligentnym domu

Ocena: 0
1962

Podczas styczniowych targów elektroniki konsumenckiej w Las Vegas, Grupa Velux ogłosiła nawiązanie partnerstwa z Netatmo, firmą oferującą rewolucyjne rozwiązania w branży domów jednorodzinnych.

Celem współpracy jest opracowanie inteligentnego systemu sterowania urządzeniami domowymi – „Velux Active z Netatmo”, który zapewni lepszy klimat wewnątrz pomieszczeń.
Informacje na temat partnerstwa oraz koncepcji produktu ogłoszono podczas największych Targów Elektroniki Konsumenckiej CES International (Consumer Electronics Show), które odbywały się 5-8 stycznia w Las Vegas w USA.

Pierwsze produkty „Velux Active z Netatmo” mają zostać wprowadzone na rynek jesienią 2017 roku. Będą to: sterownik Wi-Fi i inteligentny system Velux Integra® do elektrycznego sterowania oknami dachowymi i roletami, wraz z aplikacją sterującą obsługiwaną przez systemy iOS i Android. Na podstawie szeregu parametrów składających się na klimat panujący w pomieszczeniu, takich jak temperatura, nasłonecznienie, wilgotność i stężenie dwutlenku węgla, użytkownicy będą mogli zautomatyzować działanie okien dachowych i rolet, zapewniając tym samym optymalny Velux we wnętrzu w każdym czasie. Inteligentny system sterowania urządzeniami domów „Velux Active z Netatmo” uhonorowano podczas targów dwiema prestiżowymi nagrodami CES w kategorii Inteligentny Dom oraz Projekt Ekologiczny i Technologie Zrównoważonego Rozwoju.

Inteligentne domy oraz systemy sterowania urządzeniami domowymi to jeden z największych trendów konsumenckich, który w niedalekiej przyszłości jeszcze bardziej zyska na znaczeniu. Szacuje się, że do 2020 roku przychody z tego segmentu wzrosną czterokrotnie, niemal do 65 mld USD (Statista, 2016), gdyż coraz więcej urządzeń domowych jest ze sobą powiązanych i obsługiwanych on-line. Wkrótce dom będzie pomagał dbać o zdrowie, pilnując, aby do użytkownika docierało mnóstwo światła dziennego i świeżego powietrza właśnie wtedy, kiedy ich najbardziej potrzebuje – podkreślił J?rgen Tang-Jensen, dyrektor generalny Grupy Velux - Od ponad 75 lat Grupa Velux tworzy lepsze środowisko życia dla swoich klientów, a współpraca Netatmo stanowi ważny krok naprzód w zapewnianiu większego komfortu, lepszego samopoczucia, wydajności energetycznej i bezpieczeństwa.

Bardzo nas cieszy możliwość opracowania wspólnie z firmą Velux, liderem w branży okien dachowych, rozwiązania „Velux Active i Netatmo”. To partnerstwo stanowi dowód na to, że potrafimy tworzyć rozwiązania wbudowane w infrastrukturę budynku i bezpośrednio odpowiadać na potrzeby rynku B2B – wyjaśnił Fred Potter, założyciel i prezes Netatmo - Dzięki tej współpracy wykorzystujemy nasze możliwości w dziedzinie sztucznej inteligencji, integracji oprogramowania produktowego, elektroniki i doświadczeń użytkownika.
W ramach swojej strategii domów inteligentnych oraz koncepcji Internetu przedmiotów, (Internet of Things, IoT) w 2016 roku firma Velux nawiązała współpracę z firmą Apple, która zaowocuje opracowaniem produktów kompatybilnych z platformą domu inteligentnego Apple HomeKit.
Źródło: Velux
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ