BPS Muszynianka Fakro mistrzem Polski

Ocena: 0
1375
Po raz czwarty w historii tytuł mistrzyń Polski w siatkówce kobiet zdobyła drużyna BPS Muszynianka Fakro.

Tak zawodniczki BPS Muszynianki Fakro cieszą się ze zdobytego tytułu mistrza Polski

Siatkarki z Muszyny po roku przerwy znów wskoczyły na najwyższy stopień podium. Zawodniczki Muszynianki potrzebowały zaledwie trzech spotkań, aby wygrać finał. W ostatnim spotkaniu łatwo pokonały Atom Trefl Sopot 3:0, rozstrzygając finałową fazę play-off na swoją korzyść. Jest to czwarty tytuł mistrzowski w krótkiej historii klubu z małego, 5-tysięcznego miasteczka – Muszyny.

Sezon 2010/2011 był dla klubu wyjątkowo udany. Już w kwietniu podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego zdobyły Puchar Polski, co wraz z tytułem mistrzowskim potwierdza dominację zespołu w Polsce. Podwójna korona to pierwsze takie wydarzenie w historii klubu.

Drużyna BPS Muszynianki Fakro z sukcesem występowała również w rozgrywkach Ligii Mistrzyń, kończąc te rozgrywki na szóstej pozycji w Europie. W przyszłym sezonie drużyna także będzie reprezentować Polskę w Europejskiej Lidze Mistrzyń.

Źródło: Dachy, nr 6 (138) 2011