Niskoemisyjne okno dachowe

Ocena: 5
2154
Od 2 lat obowiązuje dyrektywa Unii Europejskiej 2002/91/WE, zgodnie z którą każdy nowy budynek musi mieć świadectwo energetyczne, tzw. paszport energetyczny.

fot. Roto

Warto zatem inwestować w poprawienie izolacyjności budynków. Każde z okien dachowych produkowanych przez Roto spełnia wymagania norm europejskich dotyczących oszczędności energii. Dla szczególnie wymagających inwestorów opracowano okno niskoemisyjne.

Okno niskoemisyjne o oznaczeniu 849N zostało stworzone z myślą o zastosowaniu w budownictwie pasywnym i charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem izolacji cieplnej od 1,0 W/(m2K) dla całego okna. Takie właściwości termoizolacyjne uzyskano dzięki zastosowaniu potrójnego pakietu szybowego wypełnionego kryptonem oraz bloku termoizolacyjnego „WD”, który poprawia izolację termiczną ościeżnicy okna.

Okno 849N nie tylko ogranicza do minimum ubytki ciepła, ale również izoluje pomieszczenie przed dopływem ciepła z zewnątrz w upalne dni. Dzięki powłoce z metali szlachetnych okna niskoemisyjne Roto chronią mieszkańców przed szkodliwymi falami elektromagnetycznymi, redukując ich wpływ o ponad 90%. Okna te znajdują zastosowane m.in. w domach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie silnych nadajników radiowych i GSM. Dla większego komfortu użytkowania szybę okna pokryto
powłoką pyrolityczną, która zapobiega pojawianiu się rosy lub lodu na zewnętrznej stronie szyby.

Okno 849N jest oknem uchylno-obrotowym z podwójnym systemem otwierania: obrotowym w ¾ wysokości okna i w pozycji uchylnej u góry okna. Okno to łączy w sobie przemyślaną niemiecką technologię, optymalną izolację cieplną oraz wygodną obsługę jedną wielofunkcyjną klamką.
Jest produkowane w 2 wersjach: z drewna lub z PVC. To najwyższy z modeli okien oferowanych przez Roto i jednocześnie najbardziej zaawansowany technicznie produkt niemieckich inżynierów.

Okno 849N
  • współczynnik izolacji cieplnej Uw = 1,0 W/(m2K),
  • 3-szybowe szklenie zapewnia ochronę przed stratami ciepła,
  • odbija fale elektromagnetyczne,
  • dedykowane do budownictwa pasywnego i energooszczędnego,
  • funkcja uchylna i obrotowa (3/4 wysokości) obsługiwana jedną, wielofunkcyjną klamką,
  • fabrycznie wbudowany blok termoizolacyjny WD.

Źródło: Dachy, nr 11 (107) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ