Klamra boczna

Ocena: 0
8413
Od lutego 2009 roku w ofercie firmy Monier znajduje się praktyczna, trwała i łatwa w montażu klamra o symbolu 452.
fot. Monier

Zwiększa ona odporność montowanych dachówek na działanie silnego wiatru oraz gwarantuje szybkość i łatwość montażu dachówek zakładkowych marek Braas i RuppCeramika.

Zaczep klamrowy służy przede wszystkim do mocowania tych dachówek, które cięte są przy grzbiecie, koszu dachowym i w innych miejscach, gdzie występują największe siły ssania wiatru. Stosownie klamer jest także niezbędne przy nachyleniu połaci dachu większej niż 60°. Klamra przy montażu nie wymaga przybijania, a bez konieczności wiercenia otworu w dachówkach pozwala na ich bardzo szybkie montowanie. Znajduje zastosowanie przy mocowaniu dachówek do łat, których wysokość powinna wynosić 4 cm.

Gwarancją wysokiej jakości i trwałości wyrobu jest materiał, z którego go wykonano: jest to połączenie stali nierdzewnej (zaczep, czyli tzw. klips) oraz ocynkowanego drutu. Są to materiały, które gwarantują niezawodność zwłaszcza w trudnych warunkach klimatycznych. Klamra doskonale sprawdza się zastosowana z cementowych dachówkami Braas i ceramicznymi RuppCeramika.

Źródło: Dachy, nr 3 (111) 2009

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ