Granrock Super - nowatorskie rozwiązanie do ocieplania poddasza

Ocena: 0
1419

Firma Rockwool, producent materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, wprowadza na rynek nowy produkt - w pełni niepalny, paroprzepuszczalny granulat z wełny skalnej Granrock Super. Materiał ten jest doskonałą alternatywą dla rozwiązań izolacji natryskowych: pozwala ocieplić poddasze wysokiej jakości materiałem izolacyjnym już w 1 dzień, bez względu na porę roku oraz bez konieczności długiego wietrzenia i demontażu istniejącej zabudowy!

Unikalne właściwości

Granrock Super to produkt o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych - współczynnik przewodzenia ciepła wynosi od 0,037 do 0,042 W/(m•K), w zależności od uzyskanej gęstości nasypowej od 60 do 30 kg/m3. Granulat ten jest trwały, niezmiennie utrzymuje swoje parametry i właściwości, bez względu na upływ czasu. Gwarantuje pełną niepalność i ochronę przeciwpożarową budynku - wszystko dzięki najwyższej klasie reakcji na ogień - A1. Granulat Granrock Super jest otwarty dyfuzyjnie, co pozwala swobodnie przenikać parze wodnej, zapobiegając zawilgoceniu konstrukcji poddasza i chroniąc ją przed rozwojem szkodliwych grzybów i pleśni. Dzięki swojej sypkości, łatwo dociera do trudno dostępnych miejsc. Jest produktem naturalnym i ekologicznym, powstającym w pełni z surowców mineralnych - nie zawiera substancji szkodliwych ani nie wydziela żadnych zapachów. Po wykonaniu prac ociepleniowych nie ma zatem konieczności wietrzenia pomieszczenia, która występuje w przypadku ocieplania innego rodzaju natryskowymi materiałami izolacyjnymi. Nie ma także ograniczeń w zakresie temperatury przy wykonywaniu prac, dzięki czemu izolacje można przeprowadzać o każdej porze roku.

Szybka i komfortowa izolacja

Aplikacja granulatu z wełny skalnej Rockwool jest szybka i skraca czas realizacji prac związanych z dociepleniem poddasza. Granrock Super może być stosowany na co najmniej dwa sposoby. Pierwszy z nich to nadmuch granulatu na folię ROCKTECT INTELLO CLIMATE PLUS, która jest zamontowana do dołu konstrukcji dachu. Dzięki temu uzyskujemy pustkę pomiędzy płytą gipsowo-kartonową a folią - może być ona wykorzystana np. na poprowadzenie instalacji elektrycznej. Drugim sposobem jest aplikacja produktu bezpośrednio na płyty gipsowo-kartonowe.

"Ocieplając poddasze granulatem warto w pierwszej kolejności wykonać zabudowę poddasza (ruszt + płyty gipsowo-kartonowe), a następnie nadmuch izolacji. Granrock Super nadmuchujemy z poziomu jętek pomiędzy krokwie i już wykonaną zabudowę oraz pomiędzy jętki i opłotowanie. Granrock Super do aplikacji skośnej, pionowej w zamkniętych przestrzeniach powinien być nadmuchany w gęstości nasypowej 60 kg/m3. Usypując warstwę granulatu o grubości 28 cm, spełniamy wymagania stawiane współczynnikowi przenikania ciepła U = 0,15 W/(m2•K) obowiązujące od 2021 roku. Planując wykonanie izolacji w postaci nadmuchu granulatu skalnego , należy doliczyć około 5% do projektowanej grubości, np. dla projektowanej grubości 40 cm izolacji nadmuchujemy 42 cm granulatu" - radzi Tomasz Kwiatkowski, Doradca Techniczny Rockwool Polska.

Dokładniej, łatwiej, bezpieczniej!

Izolacja w postaci granulatu skalnego ułatwia także wypełnienie nawet bardzo skomplikowanych kształtów zabudowy poddasza. Dzięki temu, że wykonywana jest przez odpowiednią maszynę w technologii nadmuchu, umożliwia zaizolowanie poddasza nieużytkowego o powierzchni 100 m2 już w ciągu jednego dnia, dzięki temu remont będzie zdecydowanie krótszy i mniej uciążliwy dla mieszkańców. Zaizolowane poddasze może być użytkowane od razu po aplikacji granulatu Granrock Super.

Parametry techniczne:

  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej 55-65kg/m3: λD= 0,037 W/m×K
  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej 40-50kg/m3: λD= 0,040 W/m×K
  • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła dla gęstości nasypowej 25-35kg/m3: λD= 0,042 W/m×K
  • Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób

Źródło i zdjęcie: Rockwool

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ