Uczniowie sądeckich szkół odwiedzili Fakro

Ocena: 0
1710

Firma Fakro słynie ze swojej otwartości. Częstymi gośćmi w jej siedzibie są nie tylko partnerzy i przyjaciele firmy: dekarze, sprzedawcy, czy architekci, ale również uczniowie ze szkół. W dniach 4, 5 i 10 kwietnia br. siedzibę jednej z największych firm w regionie odwiedzili uczniowie z czterech nowosądeckich szkół.

Grupy z Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół nr 4, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu zwiedziły firmę Fakro, poznając historię i specyfikę codziennej pracy. Wizyta studyjna odbyła się w ramach VI edycji projektu "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość!" organizowanego przez władze miasta Nowego Sącza w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu.

Celem projektu "Włącz myślenie. Postaw na Przedsiębiorczość!" jest kształtowanie aktywnej, przedsiębiorczej i odpowiedzialnej postawy wśród młodzieży, popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz promocja lokalnych zasobów i wyróżników Sądecczyzny w obszarze przedsiębiorczości. Jednym z elementów projektu są wizyty w siedzibie lokalnych pracodawców.

"Jesteśmy zadowoleni z minionych edycji, dlatego zawsze nakłaniam uczniów do wzięcia udziału w projekcie. Dwa lata temu także mieliśmy okazję być w Fakro. Młodzieży bardzo spodobały się te warsztaty. Wizyty młodzieży w firmie są bardzo potrzebne. W szkole bazuje się głównie na wiedzy teoretycznej, natomiast kontakt z praktycznym funkcjonowaniem firmy jest nieoceniony" - komentuje Beata Floryan z Zespołu Szkół Samochodowych
w Nowym Sączu.

Firma Fakro od lat jest aktywnym uczestnikiem projektu. Chętnie gości sądecką młodzież. Podczas tegorocznej edycji uczniowie zwiedzili zakład, dowiedzieli się o nowościach produktowych, uczestniczyli także w warsztatach HR’owych.

"Wizyty szkół w firmach mają sens i dzięki nim uczymy się jak firma funkcjonuje na co dzień. Przed wizytą kojarzyłem Fakro z oknami dachowymi teraz moja wiedza o firmie bardzo się poszerzyła" - komentuje Jakub Zieliński z sądeckiej "Samochodówki".

"Uczniowie choć dopiero przygotowują się do zawodowego startu nie wykluczają pozostania w rodzinnych stronach. Po wizycie w Fakro widzę, że praca tutaj mogłaby być ciekawa. Fakro daje duże spectrum rozwojuę" - dodaje Sebastian Sobczak z ZSS.

Źródło i zdjęcia: Fakro

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: