Stowarzyszenie DAFA uruchomiło Wirtualną Akademię DAFA

Ocena: 0
3487

Wirtualna Akademia DAFA to cykl szkoleń online, które pozwalają wartościowo wykorzystać obecny czas i podnieść kwalifikacje. Eksperci DAFA podzielą się wiedzą m.in. z zakresu: bezpieczeństwa pożarowego, realizacji dachów z blach fałdowych, dachów płaskich i zielonych, techniki mocowań.

Pierwszy webinar i dyskusja w temacie: "Pożar a ściany zewnętrzne - jak zaprojektować i wykonać je bezpiecznie?" odbył się w dn. 06 maja. Wideospotkanie dla członków DAFA poprowadziła Pani Monika Hyjek - członek Grupy Merytorycznej PPOŻ i współautorka Wytycznych DAFA w zakresie bezpieczeństwa pożarowego dachów oraz ścian i fasad.

Na wstępie moderatorka  odwołała się do statystyk, które pokazuje że w 2019 r. w Polsce odnotowano 153 520 pożarów, z czego 3 500 stanowiły pożary budynków produkcyjno-magazynowych. W tym samym roku do użytku oddano 3 400 obiektów PM.

Z uwagi na powierzchnię pożary budynków produkcyjno-magazynowych przynoszą największe straty ekonomiczne, ale także te o wymiarze gospodarczym i środowiskowym. Stąd tak ważne jest bezpieczne wykonanie obiektu, dobór odpowiednich materiałów i wykorzystywanych rozwiązań. Należy zatem korzystać z budowlanych klasyfikacji ogniowych, których omówienie stanowiło element webinaru.

Ponadto prelegentka wyjaśniła różnice pomiędzy często mylonymi  pojęciami nierozprzestrzenianie ognia i niepalność oraz ściana oddzielenia przeciwpożarowego i ściana o odporności ogniowej. Przedstawione zostały m.in. klasy reakcji na ogień, wymagania przeciwpożarowe dla ścian zewnętrznych ich rodzaje.

Na atrakcyjność webinaru dodatkowo wpłynęły zaprezentowane filmy, schematy i detale.

Źródłem wiedzy technicznej, na której oparta była prezentacja był wydany przez Stowarzyszenie DAFA poradnik "Bezpieczeństwo pożarowe ścian i fasad".

Kolejny webinar odbędzie się w 27 maja i będzie dotyczył "Bezpieczeństwa pożarowego dachu hali produkcyjno-magazynowej".

W czerwcu DAFA planuje poruszyć problematykę "Zielonych dachów w aspekcie zmian klimatycznych" oraz "Wybranych zagadnień kształtowania, projektowania i realizacji dachów z blach fałdowych".

Zapraszamy do przyłączenia się do DAFA i skorzystania z nowej platformy e-learningowej.

Szczegóły dostępne na www.dafa.com.pl

Partnerem projektu jest Magazyn DACHY.

Źródło i grafika: DAFA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ