Polska najszybciej rozwijającym się rynkiem solarnym w całej Europie

Ocena: 5
2240
Polska to najszybciej rozwijający się rynek solarny w całej Europie. W 2012 r. znalazła się na drugim miejscu pod względem powierzchni sprzedanych kolektorów. Na tak konkurencyjnym rynku zwyciężają firmy oferujące produkty najwyższej jakości i kompleksową obsługę, o czym świadczy przykład firmy OPTIMA POLSKA, jednego z liderów branży energii odnawialnej w Polsce.
Instalacja złożona z 3 kolektorów słonecznych najnowszej generacji firmy Schüco do podgrzewania c.w.u.  dla rodziny 3-4 osobowej

Polski rynek solarny, napędzany dofinansowaniami i rosnącą świadomością setek tysięcy klientów indywidualnych, nieprzerwanie od 2010 r. notuje trend wzrostowy. Rekord padł w zeszłym roku, w którym sprzedano kolektory o łącznej powierzchni 302 tysięcy m2. Według Instytutu Energii Odnawialnej stanowi to aż 19% wzrost w porównaniu do 2011 r.

Lawinowy wzrost obrotów odnotowała również firma OPTIMA POLSKA, której działalność koncentruje się między innymi na sprzedaży i montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz ogniw fotowoltaicznych. W zeszłym roku dokonała zakupu i instalacji największej ilości systemów solarnych marki Schüco. Pozycję lidera w tym zakresie potwierdza statuetka dla Najlepszego Partnera Handlowego Działu Schüco Solar w Polsce w 2012 r.. W dniu 29 maja Paweł Wyszyński, właściciel OPTIMA POLSKA otrzymał ją z rąk Piotra Panka, Dyrektora Generalnego firmy Schüco International Polska.

Motorem napędowym rozwoju rynku kolektorów słonecznych w Polsce są dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dla firmy OPTIMA POLSKA sukces w tym dynamicznym sektorze jest jednak ściśle uzależniony przede wszystkim od wysokiej jakości świadczonych usług, obejmujących niezawodne i wydajne technologie, a także kompleksową obsługę klienta oraz fachowe doradztwo. Daje jej to niekwestionowaną przewagę, nawet na tak trudnym rynku lokalnym, jakim jest rodzime Podlasie.

"Na szczególne uznanie zasługuje nie tylko największa liczba zrealizowanych przez firmę OPTIMA POLSKA instalacji solarnych w Polsce, lecz również wysoki poziom techniczny wykonywanych usług i profesjonalna obsługa klienta. Nasz partner aktywnie współpracuje z regionalnymi oddziałami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie realizacji dofinansowań na zakup i montaż kolektorów słonecznych" - podkreśla Piotr Panek, Dyrektor Generalny firmy Schüco International Polska.


Na zdjęciu od lewej: Piotr Panek, Dyrektor Generalny Schüco International Polska i Paweł Wyszyński, właściciel OPTIMA POLSKA

Zauważalnym trendem wśród odbiorców indywidualnych jest wzrost wymagań odnośnie trwałości i wydajności oferowanych produktów. Rośnie świadomość, że oczekiwane uzyski energii słonecznej i oszczędności dają tylko certyfikowane produkty, poddawane wymagającym testom jakościowym.

"Od samego początku byłem przekonany, że możliwość zaoferowania klientom produktów o najwyższym na świecie reżimie jakościowo-technologicznym będzie miało przełożenie na wyniki sprzedaży. Nie myliłem się - na chwilę obecną możemy pochwalić się blisko tysiącem zadowolonych z naszych usług klientów" - mówi Paweł Wyszyński, właściciel firmy OPTIMA POLSKA.

Firma nie poprzestaje jednak na specjalizacji w dziedzinie kolektorów słonecznych. Nowym wyzwaniem jest wkroczenie w technologie fotowoltaiczne, które dzięki przyszłej ustawie o OZE mają równie duże szanse na dynamiczny rozwój w segmencie odbiorców indywidualnych. Kadra inżynierska i monterzy białostockiej firmy już odbyli szkolenia w siedzibie Schüco International Polska.

Źródło: Schüco
Zdjęcie: OPTIMA POLSKA
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ