Blachotrapez - gwarant z wizją

Ocena: 0
1751

Rozmowa z Rafałem Michalskim, Prezesem Zarządu Blachotrapez

Rafał Michalski – Prezes Zarządu Blachotrapez

Blachotrapez zanotował wzrost przychodów z 289 mln w 2013 roku do 569 mln w 2017 r. Jakie są czynniki determinujące tak silne wzrosty w ostatnich latach?

R.M. Na szybko mogę wymienić kilka − innowacje technologiczne, przemyślany i ułożony gruntownie proces produkcji, dystrybucji i sprzedaży. Myślimy od podstaw, bo jeżeli nie ma solidnego fundamentu, nic za tym nie idzie i wtedy każdy filar runie − to jedynie kwestia czasu. Taką podstawą jest zaufanie klientów. Dlatego cieszymy się, że możemy sprostać ich oczekiwaniom. Nie opieramy marki jedynie na cenach produktów. Skupiamy się na jakości rozwiązań, by były trwałe i zostały z naszymi klientami na lata. Na tym zbudowaliśmy obecnie najszerszą ofertę na rynku i zwiększyliśmy ilość powłok z gwarancją przekraczającą 35 lat. Swoje działania opieramy na konkretnej wiedzy, która pobudza do myślenia o ciągłym rozwoju.

Procesy produkcyjne są z reguły mocno ujednolicone, a pełna automatyzacja i innowacje nie są czymś wyjątkowym w tej branży.

R.M. Automatyzacja i szeroko pojęte technologie to w naszej branży codzienność. Konkurencyjność polega na detalach, ale tylko tych tworzących przewagę na rynku. Nie należy zapominać, że automatyzacja i technologie to tylko jeden z kluczowych elementów. Równie ważna jest wewnętrzna praca koncepcyjna z przełożeniem na wszystkie obszary działalności. Fachowa wiedza nie rodzi się sama, trzeba ją wykształcić, przetestować i ciągle udoskonalać. Nasza grupa kapitałowa to blisko tysiąc osób, które wymieniają się doświadczeniem, nowymi pomysłami, wdrożeniami. Jednocześnie stale dbamy o poszerzanie sieci dystrybutorów i ambasadorów naszej marki na całym świecie.

Jak to się przekłada na klienta? Czy różnica jest tak bardzo zauważalna i przynosi realne korzyści konsumentom?

R.M. Proszę sobie wyobrazić, że codziennie rano przychodzi na dane osiedle człowiek i przynosi wszystkim produkt – taki sam każdego dnia, na nowo. Sytuacja się zmienia, kiedy rozmawiają Państwo z sąsiadem, a on już trzeciego dnia dostał coś zupełnie  innego. To zaczyna rozbudzać ciekawość. Człowiek uświadamia sobie, że nie musi się przyzwyczajać, że wszystko się rozwija. Chcemy dawać ludziom coraz więcej rozwiązań na najwyższym poziomie, by mieli wybór. Pamiętajmy, że Blachotrapez tworzy produkty niecodzienne, ale wpływające na codzienność. Chcemy, by użytkownicy naszych dachów cieszyli się nimi przez pokolenia i nie mieli dodatkowych zmartwień. Oferujemy coś nowego, co zaskakuje i zostanie z nimi na lata, podczas gdy oni spełniają się życiowo.

Stąd decyzja o zwiększeniu gwarancji?

R.M. To odpowiedź na potrzeby klientów i konsekwentna realizacja strategii rozwoju produktów. Ten krok to konkretne korzyści dla naszych odbiorców. Powłoki objęte wzrostem gwarancyjnym posiadają unikalne i zastrzeżone formuły na skalę europejską. Blachotrapez jako jedyny na rodzimym rynku posiada największą liczbę powłok z gwarancją przekraczającą 35 lat.

W takim razie pokusi się Pan o ocenę pierwszego półrocza bieżącego roku?

R.M. Bieżące półrocze przyniosło wiele zmian w naszej firmie. Jedną ze szczególnie istotnych jest uruchomienie w Rabce-Zdrój nowej, w pełni zautomatyzowanej hali produkcyjnej wraz z placem załadunkowym o powierzchni 14 tys. m². W niej jesteśmy w stanie produkować nasze wyroby przy użyciu najnowocześniejszych maszyn i urządzeń, które pozwalają optymalizować czas produkcji oraz w zdecydowany sposób wpływać na poprawę jej jakości. Dodatkowo nowoczesny system informatyczny wspomagany przez najwyższej jakości urządzenia kontrolno-pomiarowe daje możliwość utrzymania płynnego i stabilnego procesu, zgodnego ze standardami wyznaczonymi przez Dział Kontroli Jakości Blachotrapez. Wciąż także rozszerzamy i udoskonalamy działanie systemu SPS (Safe Profiling System), który polega na przetłaczaniu surowca w optymalnych warunkach klimatycznych, niezależnych od warunków otoczenia. To z kolei powoduje uplastycznienie powłoki lakierniczej, dodatkowo podwyższając trwałość materiału wsadowego. Warto przypomnieć, że jesteśmy jedynym producentem w Europie posiadającym ten system, gdyż został on przez nas stworzony jako system autorski i zupełnie unikatowy. Ten fakt jest niezależnie potwierdzony przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, poprzez nadanie naszej firmie patentu na tę technologię.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów

Źródło: Dachy, nr 8 (224) 2018

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy